STRETCHING | TABATA

FITNESS

Zapisz się
na zajęcia

Stretching (ang. rozciąganie) – zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni w celu ich uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne „ćwiczenia” łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia oraz następnie powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu). Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana, forma rehabilitacji.

Tabata to bardzo intensywny trening interwałowy o ściśle określonych zasadach. Składa się na niego osiem ćwiczeń. Podczas treningu tabaty każde ćwiczenie wykonuje się przez 20 sekund w najszybszym możliwym tempie – oczywiście z zachowaniem zasad techniki. Po zakończeniu danej serii następuje 10 sekund odpoczynku i natychmiastowe przejście do kolejnego 20-sekundowego ćwiczenia. 

Wypełnij formularz

GRAFIK & LOKALIZACJA

ul. Legnicka 54B, 59-500 Złotoryja (dawne tereny SKR)

WtorekŚroda

18:00 – stretching

(sala pole dance)

 
 

20:10 – tabata

(sala nr 1)

INSTRUKTOR
Aneta
Bożych

Zajęcia poprowadzi

Trener Personalny

Instruktor Fitness 

Treningi ze mną są przepełnione motywacją i pozytywną energią. Moim głównym celem jest niesienie pomocy osobom, które chciałyby zmienić styl swojego życia na lepszy, ale nie wiedzą jak to zrobić. Nie ma dla mnie większej przyjemności niż widok osoby, która krok po kroku dąży do celu i jest zadowolona z rezultatów. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! Do zobaczenia na sali.

INSTRUKTOR
Piotr
Czyżewski

Jego zabawa z tańcem zaczęła się w wieku licealnym gdzie zafascynowany bboyingiem (breakdancem) na ponad 10 lat zaangażował się zgłębianie tajników tego stylu doprowadzając go na szczyty najważniejszych zawodów bboyowych w kraju ale i za granicą. Na zajęciach skupia się bardzo na muzykalności.

Back to top: