KIM JESTEŚMY

Poznaj naszą
fundację

Nie musisz być wielki by ZACZĄĆ,

ale MUSISZ zacząć by być wielkim!
Les Brown

NASZA MISJA

Misją Fundacji TROOD jest wspieranie każdego rodzaju wysiłku, jaki jest związany z rozwojem. Pragniemy upowszechniać model wychowania dzieci i rozwoju osobistego dorosłych, w którym źródłem satysfakcji są nie tylko konkretne sukcesy, ale też sam trud wkładany w kształtowanie swojego ciała, ducha, umysłu, wyobraźni.

Naszym priorytetem jest wspieranie rozwoju człowieka przede wszystkim w takich dziedzinach jak sport, zdrowie, edukacja i sztuka. Naszą misję realizujemy poprzez organizację zajęć, wyjazdów, konkursów i pokazów dla dzieci i młodzieży uzdolnionych tanecznie i ruchowo.

Sprawdź nasze
projekty

Fundacja TROOD pracuje nad wieloma różnymi projektami mającymi na celu rozwój człowieka

Założyciel Fundacji Rozwoju Człowieka TROOD. Akrobata pracujący dla Cirque du Soleil. Fizjoterapeuta w Summerlin Hospital w Las Vegas. Swoją przygodę z ruchem rozpoczął w ZTA Aurum Złotoryja pod okiem Pana Leszka Antonowicza.

Grzegorz Roś

PREZES FUNDACJI

Doktor socjologii, absolwentka MISH UW. Przez killanascie lat pracowala jako badacz I wykladowca na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie m.in. stworzyla Centrum Wyzwań Społecznych przy Instytucie Studiow Spolecznych UW. Pracowala takze jako badacz dla Instytutu Zdrowia Publicznego UJ, a takze dla organizacji miedzynarodowych: YMCA oraz Bill and Melinda Gates Foundation. Jej pasja to innowacje spoleczne oraz socjologia zdrowia, od strony teorii I praktyki.

Maria Rogaczewska

VICE-PREZES FUNDACJI

Nasze
miejsce

Od września 2021 roku oddajemy w Wasze ręce nową siedzibę Fundacji Rozwoju Człowieka TROOD, w której znajdziecie w pełni profesjonalną salę taneczno-akrobatyczną (144 mkw) z 10 metrową ścianą luster, nagłośnieniem, matą akrobatyczną (o grubości 20 mm), ale także z szarfami do zajęć. 

Dla gości przygotowana jest wygodna poczekalnia, w której można w komfortowych warunkach oczekiwać na swojego małego tancerza. 

 • 2011

  STYCZEŃ 2011 Konkretnie 7 stycznia to najważniejsza data w dziejach Fundacji Rozwoju Człowieka TROOD. To właśnie tego dnia została powołana do życia fundacja i wpisana do rejestru stowarzyszeń

 • 2012

  6 września Fundacja rozpoczęła swój pierwszy projekt „Złotoryja Tańczy!”. W trakcie jego trwania zorganizowano około 200 godzin zajęć taneczny, w których udział wzięło 30 uczestników. Również w 2012 roku fundacja uruchomiła program stypendialny FOLLOW YOUR DREAMS, którego celem jest aktywne wspieranie w sferze artystycznej, dzieci, młodzieży oraz dorosłych, którzy pomimo niekiedy trudnej życiowej sytuacji i napotykanych problemów pełni są pasji, zaangażowania i wiary iż to co robią ma głęboki sens.

 • 2013
  2014

  2013 - 2014 Okres tych dwóch lat to prawdziwe boom w projektach fundacji. 'Złotoryja Tańczy' przyciągnęło w tym okresie już ponad 60 uczestników. Fundacja zorganizowała swój pierwszy Koncert Charytatywny dzięki któremu udało zebrać się ponad 1800 zł na rozwój dzieci i młodzieży. 2013 rok przyniósł Ideę Jednej Złotówki polegającej na tym, że instruktorzy zrzeszeni w tej inicjatywie odprowadzali po jednej złotówce z każdych zajęć na rzecz fundacji. W 2014 roku Fundacja zorganizowała pierwszą edycję Złotoryja Dance Arts Festival czyli ogólnopolskiego festiwalu tanecznego.

 • 2015

  W tym roku Fundacji udało się otrzymać grant w ramach Europejskiej Stolicy Kultury - Wrocław 2016 dzięki czemu został realizowany projekt ‘Taniec Społecznie Zaangażowany czyli ruchem o czasach i świecie’. Otrzymane dofinansowanie pozwoliło na stworzenie tanecznego viedo klipu poruszającego społeczne aspekty życia. W projekt zaangażowanych było około 30 osób – tancerzy, dzieci, operator kamery, producent muzyczny, koordynator ale też specjalnie ściągany na tą okazję choreograf ze Stanów Zjednoczony – Andye Jamieson.

 • 2016

  Od samego początku ten rok wróżył bardzo dobrze dla działalności Fundacji. Począwszy od stycznia, gdzie udało pozyskać się pierwszych sponsorów - firma Gates przez organizacje już 3 edycji Złotoryja Dance Arts Festival , po organizacje pierwszych wyjazdowych obozów taneczno-akrobatycznych i półkolonii stacjonarnych.

 • 2017
  2018

  W latach 2017-2018 Fundacja dalej rozwijała swoje obecne projekty - "Złotoryja Tańczy", który zrzeszał już ponad 100 uczestników; festiwal "Złotoryja Dance Arts Festival", w trakcie którego swoje umiejętności mogło pokazać ponad 800 tancerzy

 • 2019

  Ten rok był przełomowy dla projektu "Złotoryja Dance Arts Festival". Fundacji udało się otrzymać zgodę oraz finansowanie dwu dniowego festiwalu tańca w ramach którego wyodrębniono style taneczne na Street Dance oraz Inne Formy Taneczne. Fundacja również otrzymała grant z programu Równać Szanse na realizacje projektu Kopalnia Złotych Talentów.

 • 2020

  Mimo wielu planów, przygotowanych projektów, rok 2020 był bardzo ciężki dla Fundacji jak i wszystkich ludzi na świecie ze względu na pandemie koronawirusa. Wstrzymane, przekładane, zmieniane na formę online różne realizacje nie powstrzymały naszych podopiecznych, którzy przygotowali niesamowity spektakl 'Ogród Istnień'.

 • 2021

  MAJ 2021 To moment, na który wszystkie osoby działające przy Fundacji TROOD czekały od dawna czyli zaczynamy działać we własnym miejscu. Sala taneczna, przestrzenny hol, recepcja, toalety, prysznic, po prostu WŁASNE MIEJSCE.

Back to top: