TANIEC NA RURZE

Pole Dance
Wakacje 2024

Zapisz się
na zajęcia

Pole Dance

Pole Dance to specyficzne połączenie tańca, sztuki, sportu i rekreacji ruchowej. Bywa określany również jako pole fitness, pole fit, pole acrobatics czy aerial pole. Zawiera w sobie wiele elementów z baletu, akrobatyki, gimnastyki i fitnessu. Dzięki tej unikalnej formie tańca możesz zwiększyć siłę, kształtować prawidłową postawę, poprawić koordynację ruchową i elastyczność ciała. Zajęcia tego typu wyzwalają adrenalinę oraz poprawiają kondycję, ponadto taniec ten doskonale rzeźbi sylwetkę oraz wzmacnia całe ciało, ze szczególnym naciskiem na siłę i wytrzymałość mięśniową.

Pole Dance jest to świetny sposób na spalanie zbędnych kalorii: początkujący podczas zajęć pole dance mogą spalić pomiędzy 290 a 400 kalorii na godzinę, a kursant na poziomie zaawansowanym nawet do 700 kalorii. Jest to także świetna zabawa . W miarę postępów, przekonasz się, że jesteś w stanie zrobić coraz więcej figur na rurze, cały czas zwiększając swoją siłę, kondycję i koordynację.

Dodatkowo forma tańca to świetny sposób na wyrażanie swoich emocji, jak również budowanie pewności siebie, dzięki rosnącej świadomości możliwości własnego ciała.

Wypełnij formularz

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA POLE DANCE?

Zajęcia Pole Dance rozpoczynają się rozgrzewką oraz dynamicznym rozciąganiem ciała, w celu przygotowania stawów i mięśni do wysiłku. Wykonujemy kilka ćwiczeń wzmacniających brzuch, pośladki, plecy i całe ciało.

Kolejnym krokiem jest ćwiczenie nowych figur i powtarzanie już poznanych, podczas których ciało intensywnie pracuje. Następnym elementem jest łączenie poszczególnych figur w całość i powtarzanie układu – w ten sposób pracujemy również nad kondycją.

Ostatnim etapem ćwiczeń jest rozciąganie mięśni, co zwiększa zakres ruchów ciała, ułatwia codzienne czynności i poprawia samopoczucie. W zależności od indywidualnych potrzeb grupy, ćwiczenia choreografii mogą odbywać się co drugie zajęcia.

CO UBRAĆ?

Aby uprawiać pole dance, potrzebne są krótkie spodenki i krótki top. Nie chodzi jednak o pokazywanie ciała, a o jak najlepszą przyczepność, którą gwarantuje własna skóra. Trenujemy bez butów, można ćwiczyć boso lub w skarpetkach.
Dla zwiększenia komfortu ćwiczeń polecamy zakup magnezji które poprawią Twoją przyczepność np. Ocun lub Itac2

DLA KOGO?

Dla wszystkich kobiet bez względu na stopień aktywności fizycznej, wagi lub wieku.

Oprócz korzyści dla zdrowia i figury, taniec na rurze ma także pozytywny wpływ na naszą samoocenę. Zmysłowe ruchy pomagają w odkrywaniu własnej kobiecości i uczą, jak poruszać się z gracją i wdziękiem. Dzięki temu Pole Dance to świetna okazja do rozprawienia się ze swoimi kompleksami i zyskania większej pewności siebie.

GRAFIK & LOKALIZACJA

ul. Legnicka 54B, 59-500 Złotoryja (dawne tereny SKR)

SALA POLE DANCE

GRAFIK ZAJĘĆ ZOSTANIE PODANY W DNIU 2 LIPCA 2022

Wtorek

Środa

Piątek

15:00 –  pole dance

 

15:00 –  pole dance

16:00 – pole dance

 

16:00 – pole dance

17:00 – pole dance

 

17:00 – pole dance

18:00 – stretching

 

18:00 – pole dance

19:00 – pole dance

19:00 – pole dance 

19:00 – pole dance

20:00 – pole dance

20:00 – pole dance

20:00 – pole dance

21:00 – pole dance

 

21:00 – pole dance

INSTRUKTOR
Aneta
Bożych

Przygodę ze sportem zaczęłam od 2014 roku zyskując tytuł Instruktora Fitness i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, dlaczego? Bo sport hartuje nie tylko umiejętności fizyczne, ale również kształtuje osobowość, hartuje ducha.

W roku 2015 oraz 2016 ukończyłam kursy instruktorskie uprawniające do prowadzenia zajęć fitness na trampolinach Jumping Frog, JF Kids, JF Senior 50+ oraz JF Extreme gdzie prowadziłam zajęcia m. in. w Fitness World, Fitness Piekary, Centrum 48 w Legnicy a także w Chojnowie, Złotoryi oraz jego powiecie. Jako pierwsza w powiecie wkroczyłam z tak innowacyjnym projektem aby zachęcać ludzi do ruchu a przy tym czerpać z tego dziecięcą radość. W roku 2017 uzyskałam tytuł Trenera Personalnego w Akademii Mistrzostwa Sportowego, w tej samej Akademii ukończyłam kurs Cross Training oraz Exercise And Acvtivity In Pregnancy. Moje doświadczenie oraz zdobyte kursy pozwoliły mi na stworzenie Aktywnej grupy „Endorfina”   gdzie jednoczyła ona ludzi którzy rozpoczęli  swoją przygodę ze sportem lub chcieli dodać czego nowego do swojego planu treningowego aby poprawić swój stan zdrowia oraz kondycję. Moja determinacja oraz chęć ciągłego kształcenia oraz urozmaicania ukierunkowała mnie w drogę Pole Dance gdzie uczestniczyłam na Warsztatach tj. Pole Dance Double, Aerial Hoop Doubles, Split on the hoop, Exotic Aerial Hoop, Exotic Aerial Hoop Doubles, Exotic Pole Doubles, Spinning Story Workshops, Pole Shapes, Intermediate to advance tircks & combos strenght pod okiem Kasi Bieleckiej, Justyny Fedorczuk, Aleksandry Dąbrowskiej oraz Emilii Jarowickiej. Pole Dance  to sport wymagający natomiast zwracający jednocześnie dużo satysfakcji, trening budujący wewnętrzne wartości, wzmacniający, uczący szacunku włożonej pracy i wiary we własne możliwości.
Nie ma dla mnie lepszego uczucia jak progres podopiecznych, uśmiech na ich twarzy, uczucie spełnienia, nabranie pewności siebie, świadomość swojej kobiecości. Jeżeli jeszcze nie próbowałaś, masz obawy a nigdy wcześniej nie ćwiczyłaś, ogranicza Cię wiek  (tylko w Twojej wyobraźni) trafiłaś w dobre ręce aby zmienić od dziś swoje podejście. Poniżej opinie naszych kursantek dla których Pole Dance stał się pasją i odskocznią od codzienności:

Jak to się stało, że postanowiłam trenować Pole Dance? Nie miałam pojęcia czy to mnie wciągnie, czy nie, ponieważ mam tak  że coś mi się spodoba na początku, ale później szybko się tym nudzę. Zawsze też myślałam że żeby zacząć trenować trzeba mieć silne ręce a byłam ostatnią osobą, która mogła się pochwalić mocą  w rękach. Na pierwszych zajęciach w podstawowych figurach, umierałam ze strachu że ta rura się tak szybko kręci i że jej nie zdołam utrzymać, ale z każdym treningiem ufałam swoim ręką coraz bardziej. Dzięki rurze stałam się silna fizycznie i nabrałam większej pewności siebie i do tego coraz bardziej akceptowałam swoje ciało w tych skąpych ciuszkach. Zaczęłam robić rzeczy, o których wcześniej mi się nie śniło. Poza tym musiałam stać się silna psychicznie. Treningi pole dance to nie żarty to dużo bólu, siniaków na ciele potem zakwasów i wściekania się na siebie, gdy coś nie wyjdzie, strachu, że spadnie się na twarz, ale to się nie równało z tym jak niesamowitą radość i dumę czułam z moich sukcesów i z każdego nowego tricku którego nauczyła mnie Aneta, bo to dzięki jej podejściu do każdej z nas tak wiele osiągnęłam i z każdym kolejnym treningiem potrafię więcej i wiem że Pole Dance tak szybko mnie nie znudzi. Dziękuję Ci Anetko za poświęcony mi czas 🥰🥰

Mariola B.

Odkąd chodzę przez ten dłuższy czas na pole dance napewno nabrałam samoakceptacji

Nigdy nie sądziłam ze będę w stanie pokochać i zaakceptować swoje bóg body

Moje ciało i skóra stała się wygimnastykowana jędrna

Kocham to co robię i pole dance u Anetki to to jak z pasja i rozsądkiem podchodzi do każdego indywidualnie pomoże, wysłucha zawsze można dostać super poradę i naprawdę polecam do niej przychodzić ja na pewno nie mam zamiaru przestać

Aurelia S.

20 lat

Co prawda, trenuję dopiero niecały rok, ale widzę mnóstwo zmian, oczywiście na lepsze.

Po każdym treningu jestem z siebie coraz bardziej dumna, widzę jak ewoluuje nie tylko moja sylwetka, ale i charakter.

Od dziecka byłam strasznie nieśmiałym człowiekiem. Zawsze kurczowo trzymałam się spódnicy mamy. Moja pewność siebie była na tak niskim poziomie, że bałam się wypowiadać publicznie… W pole dance zakochałam się od pierwszego obejrzanego filmiku na instagramie. Przez przypadek dowiedziałam się o zajęciach prowadzonych przez Anetkę i długo zastanawiałam się czy na pewno dam radę.

Dzisiaj stwierdzam, że zapisanie się do Anetki na zajęcia to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Dzięki jej zamiłowaniu do pole dance i dopingowi przed wykonaniem każdej nowej figury śmiało mogę powiedzieć, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.

Pole dance pozwolił mi uwierzyć w siebie i zaakceptować swoje ciało. ❤️

Aleksandra G.

23 lata

Pole dance i ja? Największy antysportowiec i leniwiec jakiego świat widział? Nigdy w życiu- to była moja pierwsza myśl gdy koleżanka próbowała mnie namówić na zajęcia. Moje wyobrażenie o tym sporcie opierało się wtedy jedynie o taniec exotic na rurce. No więc gdzie ja tam jak ja tańczyć nie potrafię 😂 Teraz cieszę się że dałam się namówić. Oczekiwania, a to co zastałam na zajęciach to ogromna przepaść- na plus oczywiście!! Pole dance to bezustanna walka z samym sobą- to trzeba przyznać. Ciągle walczysz z własnymi słabościami: słabymi rękami, nierozciągniętym ciałem, zakwasami ale to motywuje i to ogromnie! Chcesz aby na następnych zajęciach to co było nie do przejścia, w końcu się udało. Kocham pole dance bo od nas wymaga! Zawziętości, upartości, doskonalenia siebie, przekraczania granic. Uwielbiam Anetkę bo nigdy nie pokaże Ci, że znów się nie udało ale zaznaczy, że i tak dziś jesteś krok dalej niż tydzień temu! Zawsze w Ciebie wierzy, ściąga z tej rurki gdy już nie masz siły się utrzymać, dźwiga nas gdy nie możemy się wspiąć na samą górę bo chcemy super fotkę 😂 Anetka i rurka to naprawdę super duet. Gdy zaczniesz chodzić na jej zajęcia okaże się Ty i rurka również świetnie się dogadujecie. Najważniejsze jest jednak dogadać się z samym sobą, chcieć brnąć do przodu i codziennie stawać się lepsza wersja siebie. Trzeba dać z siebie wiele na zajęciach ale to co otrzymujemy w zamian jest nie do opisania. Tego trzeba doświadczyć!

Alicja

Zajęcia prowadzone przez Anetke polecam każdemu i mówię tutaj serio, bo proponuję je wszystkim moim koleżankom 😁😉 ale jeśli chodzi o mnie to zaczęły się nie u mnie w idealnym dla mnie czasie. Bardzo mi pomogły odzyskać moją pewność siebie która na chwilę gdzieś zgubiłam… I Anetko to wszystko dzięki Tobie❤(znowu czuje się dobrze ze sobą i pięknie😊) twoim słowom wsparcia i dopingowania nas do coraz większych postępów i oczywiście  najlepszym tekstom zajęć „wyglądam pięknie i w tej figurze nic mnie nie boli”😆 cały czas to sobie powtarzam i to działa🤩 😍 Twoje podejście do każdej z nas jest nieocenione, nawet kiedy mam gorszy dzień i coś nie idzie to dzięki Twojemu poczuciu humoru wychodzę z zajęć z uśmiechem na twarzy i uważam je za najlepsze ze wszystkich😊

Paulina

30 lat

Zawsze wydawało mi się że jestem za młoda na pole dance i tak naprawdę nikt nie wierzył że sobie poradzę. Na pierwszych zajęciach stresowałam się bo byłam tam nowa i najmłodsza, wstydziłam się swojej figury i że nie dam sobie rady. Dzięki zajęciom i Anecie zaczęłam akceptować siebie i osiągać sukcesy, czuje się ze sobą pewnie, a na zajęciach swobodnie mimo ze czesto coś boli i trzeba być uważnym to jednak jest to formą relaksu i odcięcia się od rzeczywistości. Bardzo się cieszę że nie poddałam sie na początku, jestem bardzo wdzięczna Anecie za motywację i i za to czego mnie nauczyła

Kinga

14 lat

Swoją przygodę z Pole Dance zaczęłam późno bo w wieku 51 lat ( jak na taki sport to jest późno) a zaczęłam ją przez przypadek i to dzięki Anetce . Pamiętam jak dziś pierwszy kontakt z rurką i reakcję Anetki na wykonaną prze zemnie figurę jej entuzjazm był tak ogromny,  większy niż mój i to mnie urzekło.  Na pewno duże znaczenie miało to że wcześniej parę razy w tygodniu uczestniczyłam w innych zajęciach sportowych  prowadzonych przez  Anetkę więc znałam jej podejście do tego co robi a robi to z wielkim zaangażowaniem i pasją którą zaraża wszystkich dokoła. Pole dance daje mi dużo wiary w samą siebie i wiem że nie ma rzeczy nie możliwych ,nie zależnie od wieku. Dziękuję Anetko.

Beata R.

52 lata

Pole Dance kocham stale bo na rurze z Anetką ćwiczę wytrwale. Wyginam się śmiale w przód i w tył w prawo i w lewo czasami nawet do góry nogami bo trenerka ćwiczy razem z Nami. I nawet  nie wiem jak Aneta  nam wszystkim te umiejętności przekazuje ale rura aż w uda kuje. Każda figura wychodzi mi jak skala bo się Aneta bardzo starała. Trenuje Nas na rurze wytrwale aż każda figura wyjdzie doskonale.  To wszystko się dzieje dzięki Anecie bo nie wiem czy wiecie że ona w Pole Dance jest najlepsza na świecie!!!!

Sabina

INSTRUKTOR
Piotr
Czyżewski

Jego zabawa z tańcem zaczęła się w wieku licealnym gdzie zafascynowany bboyingiem (breakdancem) na ponad 10 lat zaangażował się zgłębianie tajników tego stylu doprowadzając go na szczyty najważniejszych zawodów bboyowych w kraju ale i za granicą. Na zajęciach skupia się bardzo na muzykalności.

Back to top: